top of page
  • פורטל תרבות שורשים ועסקים לבני ובנות 50 פלוס

האופרה הישראלית חוזרת להופיע!

שני מופעי פתיחה מיוחדים

ובהמשך 5 אופרות בהפקות חדשות ומקוריות

פותחים עם:

"הסופרניות" -סולניות האופרה בליווי תזמורת האופרה בלהיטים הגדולים מהאופרות האהובות

"שיר עברי"- קלאסיקה ישראלית בלבוש אופראי

פתיחה: 10.3.21- 19.3.21

בית האופרה ע"ש שלמה להט (צ'יץ') תל-אביב


שנה חלפה מאז התקיים המופע האחרון על במת האופרה הישראלית, ושערי בית האופרה ייפתחו מחדש ב-10 במרץ לקהל הרחב.

בתכנית האמנותית קונצרטים בהשתתפות סולניות האופרה הישראלית שיועלו במהלך מרץ, וחמש הפקות אופרה חדשות שיועלו מחודש אפריל ועד חודש אוגוסט.

בחדרי החזרות כבר החלו העבודות על המופעים החדשים, ואילו על הבמה ומאחורי הקלעים מבוצעות עבודות שנועדו להכשיר את כל המערך הטכני האדיר של בית האופרה לפעילות מחודשת. ההתרגשות של כל האמנים והעובדים לקראת המפגש המחודש עם הקהל מורגשת בכל פינה של בית האופרה.

צח גרניט, מנכ"ל האופרה: "אין דבר בעולם שיכול להחליף את המפגש החד פעמי שמתרחש בזמן המופע בין האמנים לבין הקהל. המפגש הזה מעניק טעם לחיים לכל המשתתפים בו. אי אפשר לתאר עד כמה המפגש הזה היה חסר בשנה האחרונה לכל אחת ואחד מאתנו. ועכשיו אנו משקיעים את כל כוחותינו כדי שהפגישה החוזרת עם הקהל שלנו אחרי תקופה כה ארוכה תהיה בלתי נשכחת".

בחודש מרץ תעלה האופרה הישראלית שני קונצרטים חגיגיים:

הסופרניות ובו סולניות ותזמורת האופרה – התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון בניצוחו של דוד זבה, יבצעו אריות, דואטים ואנסמבלים מתוך אופרות אהובות, ובהן: חליל הקסם, דון ג'ובאני, לה טרוויאטה, כוחו של גורל, סיפורי הופמן, מאדאם באטרפליי והפתעות מוסיקליות נוספות. בהשתתפות: הילה בג'יו, טל ברגמן, ורוניקה ברוק, אירה ברטמן, אלה וסילביצקי ,יעל לויטה, שקד סטרול וטלי קצף. זמר אורח – עודד רייך.

(10.3 בשעה 20:00, 14.3, בשעה 20:00, 19.3: בשעה 13:00)


קרדיט: היו לילות, צילום באדיבות האופרה הישראלית


שיר עברי –קונצרט ובו מיטב הקלאסיקה העברית בביצועים חדשים של סולניות האופרה, בליווי תזמורת סימפונט רעננה ובניהולו המוסיקלי של דוד זבה.

המופע החל במהלך השנה האחרונה כפרויקט דיגיטלי שבו הקליטה האופרה ביצועים חדשים ליותר מ-30 שירים, ועתה ניתן יהיה לצפות על הבמה בשירים שהפכו לחלק מה-DNA של הישראליות: "היו לילות", "ללכת שבי אחרייך", "מכורה שלי", "לו יהי", "יהיה טוב" ועוד רבים אחרים. בהשתתפות: טל גנור, גוני כנעני, דניאלה סקורקה וענת צ'רני. (11.3 שעה 20:00, 12.3, יום ו' שעה .13:00 ).


ובהמשך - הפקות האופרה המתוכננות לעונת אביב/קיץ 2021: (התאריכים יפורסמו בהמשך)

שיקוי האהבה – האופרה האהובה של דוניצטי תועלה בגרסה חדשה בבימויו של עידו ריקלין ובניצוחו של איתן שמייסר, בגרסה מיוחדת שבה הקהל יושב על במת האופרה עצמה. בתפקידים הראשיים יופיעו הילה בג'יו, עודד רייך ואנתוני ווב. מעצב תלבושות: אורן דר; מעצבת תאורה: עדי שימרוני; מעצב תנועה: יפתח מזרחי

המדיום – האופרה העוצמתית של המלחין האיטלקי ג'אן קרלו מנוטי, תועלה על במת האופרה הישראלית בבימויה של שירית לי וייס ובניהולה המוסיקלי של יעל קרת. בתפקידים הראשיים יופיעו שי בלוך וטל גנור. מעצבת תפאורה ותלבושות: מאיה מורן מידר; מעצב תאורה: אייל לוי שרון

רומיאו ויוליה – האופרה של בליני (I Capuleti ed i Montecchi) לפי המחזה הנודע של שייקספיר תועלה בבימויו של חנן שניר ובניצוחו של יובל צורן. בתפקידים הראשיים תופענה אלה וסילביצקי וטל ברגמן. מעצב תפאורה: רוני תורן; מעצבת תלבושות: פולינה אדמוב; מעצבת תאורה: פליס רוס

האיטלקיה באלג'יר – מאסטרו דן אטינגר ינצח על הקומדיה המשעשעת של רוסיני בבימויו של עידו ריקלין. בתפקיד הראשי תופיע רחל פרנקל, ששבה ארצה מוינה בעקבות הקורונה. מעצבת תפאורה: נטע הקר; מעצב תלבושות: אורן דר; מעצב תאורה: אבי יונה (במבי) בואנו.

אמהות – אופרה חדשה פרי עטו של דוד זבה ובבימוייה של שירית לי וייס, המספרת את סיפורי ספר בראשית מנקודת ראותן של הנשים. ההפקה תועלה בשיתוף עם תיאטרון גשר, ובהשתתפות סולניות האופרה הישראלית ושחקניות התיאטרון. מעצב תפאורה: מיכאל קרמנקו; מעצבת תלבושות: מאיה מידר מורן; מעצב תאורה: נדב ברנע.


תאריכים ופרטים לרכישת כרטיסים למופעים בחודש מרץ

הסופרניות:

10.3- שעה 20:00 – הסופרניות , 14.3 – שעה 20:00 , 19.3 – שעה 13:00 (יום שישי)

מחיר: 225 - 180 ₪

שיר עברי

11.3 – שיר עברי – שעה 20:00 , 12.3 – שעה 13:00

מחיר 190 - 150 ₪

להזמנת כרטיסים: 03-692777, www.israel-opera.co.il

ההצגות מתקיימות בבית האופרה ע"ש שלמה להט (צ'יץ')

שד' שאול המלך 19, תל-אביב

בהתאם להנחיות משרד הבריאות הכניסה לבית האופרה תהיה לבעלי תו ירוק / תעודת מתחסן בלבד, וההושבה באולם תהיה תוך שמירת מרחק בין כל זוג רוכשי כרטיסים (על פי ההנחיות ייכנסו לכל מופע 300 איש בלבד, שיתפרסו על 1,500 המושבים שבאולם). כל המופעים יתקיימו ללא הפסקה ואורכם יהיה כשעה וחצי.


קרדיט: ערב עירוני, צילום באדיבות האופרה הישראלית


2 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page