top of page
  • פורטל תרבות שורשים ועסקים לבני ובנות 50 פלוס

רביעיית מוצארט גרופ מגיעה לישראל עם המופע החדש שלה - מוצרט בא לעיר

בואו לצפות במופע המוסיקלי – קומי ששובר את כל החוקים!

אחרי יותר מ-30 שנה, 50 מדינות, 4 יבשות, 2,000 טיסות ומגיפה

רביעיית מוצארט גרופ

מגיעה לישראל עם המופע החדש שלה

* ארבעה וירטואוזים המנפצים את כל מה שחשבתם עד היום על מוסיקה קלאסית

* לנון ומקרתני, סרז' גינסבורג, מונתי פייטון ונעימות מתוך סרטים שכולם מכירים -נפגשים על במה אחת עם מוצארט

שלושה מופעים בלבד (!) בתל אביב, ירושלים וחיפה:

19.5.22 - 21.5.22

אחרי יותר מ-30 שנה, 50 מדינות, 4 יבשות, 2,000 טיסות, למעלה מ-300 בעיות מסובכות להפליא להשיג לצ'לו כרטיס תקף (!) על סיפון מטוס ו.. מגיפה , מגיעה לישראל רביעיית מוצארט גרופ בתוכנית חדשה המשלבת צלילים וסיפורים שהייתה רוצה לחלוק עם הקהל....

תוך שהם הופכים את כלי המיתר לכלי תיפוף ולגיטרות ומשלבים הפתעות מעולם המוסיקה עם אלמנטים של מוסיקה קלאסית הם שוברים את הרצינות המתלווה למוסיקה הקלאסית עם אלמנטים קומיים מובהקים, המשלבים בדיחות מוסיקליות מעולם מוזיקת הקאנטרי, הטנגו, הגראנג', הבלוז, בכרך, הביטלס, מונטי פייטון

חברי ההרכב הפולני "מוצארט גרופ" (הכנרים פיליפ חסלר ( Filip Jaslar) ומיכאל סיקורסקי ((Michał Sikorski, הויולן פאוול קובאלוק (Paweł Kowaluk) והצ'לן בולק בלסזיק (Bolek blaszczyk ) הם ארבעה נגנים וירטואוזים שסיימו הכשרתם באקדמיות המוסיקה של וורשה, לודג' ופולין, אך החליטו שאינם יכולים לקחת עצמם יותר מדי ברצינות ומציעים דרך שונה לחוות מוסיקה קלאסית: לצחוק איתה וליהנות!! הם מעידים על עצמם שהם מהווים אלטרנטיבה לעולם המוסיקה הקלאסית המכופתר, שוברים במופע שלהם את הרצינות המתלווה למופעי מוסיקה קלאסית רגילים ומוכיחים שאפשר לנגן יצירות קלאסיות אחרת.

בתחילת דרכם הציגו כמעין בדיחות מוזיקליות שהיו כה מוצלחות, עד שבמהרה נוצר המופע הראשון שלהם "מוצארט עודנו חי". מאז הוזמנו להופיע ברחבי אירופה, בקנדה, ארה"ב ואסיה, זכו בפרסים רבים כמו הגראנד- פרי2011 של פסטיבל ההומור האירופי ה-31, פרס פינגווין הברונזה, של בירת המוסיקה הפולנית- זיילונהגורה.

מאחוריהם שיתופי פעולה עם אמנים כדוגמת בובי מקפרין ומכירות של למעלה מ-100,0000 עותקים של שני DVD שהוציאו לאור.

הקומפוזיציה הקלאסית היא הקנבס שלהם, הם מנתחים את המבנה והנושא שלה, מקיפים אותה באסוציאציות מוזיקליות ורעיונות מבריקים עד כדי כך שהמאזין מופתע כל הזמן, נדהם, צוחק ומתרגש עד דמעות.

במופע, מוצארט בא לעיר הם הופכים קלסיקות מוכרות לעיבודים מיוחדים המשלבים מוסיקה עכשווית והרבה קטעי הומור. הם מפליאים להשתמש בכלי הנגינה ולהפתיע גם בנגינה ביד אחת וגם תוך כדי ריקוד. כל יצירה הופכת להיות שילוב של סגנונות ויצירות עם המון קריצות והומור. התוצאה היא מופע קצבי, שסוחף את הקהל מההתחלה ועד הסוף ומאפשר גם למי שלא מתחבר ביום יום למוסיקה הקלאסית, להנות מכל רגע.

המופע כולל יצירות של מוצארט, יוהן שטראוס, באך, בטהובן, גריג, ,ביזה, אופנבאך ופגניני המשתלבים בסגנונות מוסיקליים מכל העולם וכן ביצועים של שירים ידועים מהרפרטואר האיטלקי כמו פוניקולי-פוניקולה , או סולו מיו, נעימות מתוך סרטים ומערבונים ובהם הסנדק ,הגשר על נהר קוואי, קיד וקאסידי , הטוב הרע והמכוער, ריו בראוו ושירים שכולם מכירים כמו: אוהב -אני כבר לא של סרז' גינסבורג, 'Come together מישל, HELP ו-היא אוהבת אותך של לנון ומקרתני וגם Alwaysudo look at the bright side of life מתוך מונטי פייתון.


מוצארט בא לעיר

מחיר כרטיס 169-279 ₪

19.5.22, יום חמישי בשעה 20:30 - תיאטרון ירושלים . כרטיסים בימות *6226 www.bimot.co.il

20.5.22 יום שישי , שעה 13:00 - האופרה הישראלית , כרטיסים בקופת האופרה

-03-6277777 https://www.israel-opera.co.il/

21.5.22 , מוצ"ש , שעה 20:30 - אודיטוריום חיפה, כרטיסים קופת ברק 04-8377777 www.barak-tickets.co.il


קרדיט:

התמונה הימנית: מוצרט גרופ, צילם: ניקולס פאגוט

התמונה האמצעית: מוצרט גרופ, צילם: ניקולס פאגוט

התמונה השמאלית: מוצרט גרופ, צילם: אוטוויו טומסיני


13 צפיות0 תגובות
bottom of page