• פורטל תרבות שורשים ועסקים לבני ובנות 50 פלוס

סינמטק תל-אביב חוגג 45 שנה עם שני להיטי המדע הבדיוני הגדולים של 1977

"מלחמת הכוכבים פרק 4: תקווה חדשה" של ג'ורג' לוקאס

"מפגשים מהסוג השלישי" של סטיבן שפילברג

שני שוברי הקופות ששינו את פני הקולנוע לנצח

1 – וה- 6 באוגוסט בסינמטק תל-אביב

שנת 1977 תיזכר לעד כשנה בה יצר ג'ורג' לוקאס את הסרט "מלחמת הכוכבים" שכל כולו מיצג אמנותי של חייזרים וחלל וכשנה בה מציג סטיבן ספילברג את "מפגשים מהסוג השלישי", סרט פשוט וגאוני על בני אדם שמגלים חייזרים ומצליחים לתקשר איתם בידידות.

סינמטק תל אביב יציין 45 שנה ליציאת שני להיטי המדע הבדיוני הגדולים ויקרין בערב אחד את שני שוברי הקופות ששינו את פני הקולנוע לנצח .

מאמצע שנות השישים ועד אמצע שנות השבעים שינתה הוליווד את פניה כאשר יוצרים צעירים וגם ותיקים בבירת הסרטים פנו לעשיית דרמות חברתיות נוקבות הן בעיקבות השפעת הקולנוע האירופאי וגם בהשפעת הרוחות החדשות שנשבו בארה"ב- ההתנגדות למלחמת וייטנאם, המאבק לזכויות האזרח ועוד .

כך גם שני החברים מקליפורניה סטיבן שפילברג וג'ורג' לוקאס התחילו את המסע שלהם לפסגה, אמנם בסרטי ז'אנר (לוקאס בTHX ובאמריקן גרפיטי ושפילברג עם דואל) שהיו סרטים "קטנים" ואנושיים.

"מלתעות" -ההצלחה המפתיעה של שפילברג ב-1975 בישרה את הריאקציה של הוליווד לקולנוע חברתי והחזרה לסרטי ראווה . השיא היה כאשר בשנת 1977 שני הסרטים של לוקאס ושפילברג שהפכו לשוברי קופות סימלו את חזרתו של קולנוע גדול מהחיים, מלא אקשן שקבע את הטון של הוליווד מאז סוף שנות השבעים.

מפגשים מהסוג השלישי (Close Encounters of the Third Kind) , ארה"ב (1977). בימוי: סטיבן שפילברג .שחקנים: ריצ'רד דרייפוס, פרנסואה טריפו, מלינדה דילון, טרי גאר, בוב בלאבן. שפה: אנגלית, תרגום לעברית

פנטזיית מדע בדיוני קלאסית של סטיבן שפילברג, על הפגישה הראשונה של האנושות עם חיים מכוכב אחר. איש פשוט הופך אובססיבי לאזור מבודד ומרוחק, בעקבות אותות שהוא מרגיש ממקורות זרים. לתחושות אלו שותפים עוד קבוצת אנשים וכמה מדענים, המתאספים למשמע צלילים מהפנטים באותו אזור והעתידים לפענח את אחת החידות הגדלות של המין האנושי. צילום מדהים וזוכה אוסקר, מוזיקה מאת ג'ון ויליאמס הקבוע של שפילברג משלימים הופעה מוצלחת של דרייפוס ותפקיד מפתיע של הבמאי הצרפתי פרנסואה טריפו באחד מסרטי הז'אנר הטובים ביותר של שפילברג.

1.8.22 , יום שני , שעה 18:45 ,

8.8.22, שבת , שעה 17:00

מלחמת הכוכבים - פרק 4: תקווה חדשה( | Star Wars: Episode IV – A New Hope), , ארה"ב (1977), בימוי: ג'ורג' לוקאס. שחקנים: מארק האמיל, קארי פישר, האריסון פורד, אלק גינס, ג'יימס ארל ג'ונס ,

סיפור מסחרר של מאבק בין טוב ורע שהפך ללהיט בסדר גודל חסר תקדים ועיצב מחדש את הפנטזיה במסך הכסף.

לוק סקייווקר הצעיר, חי עם דודו ודודתו בכוכב הקטן טאטואין, אך נפשו כמהה לתור את נפלאות הגלקסיה. כאשר הוא נתקל במקרה בשני אנדרואידים הנושאים מסר מוצפן, לוק מחליט לצאת למשימה על מנת לעזור לכוחות המורדים להביס את פלוגות הסער המרושעות בהנהגתו של דארת' ויידר.

1.8.22 , יום שני , שעה 21:30

6.8.22, שבת, שעה 14:30

לפרטים נוספים ורכישת כרטיסיםכאן


קרדיט:

התמונה העליונה: מפגשים מהסוג השלישי, באדיבות SONY PICTURES

התמונה התחתונה: מלחמת הכוכבים תקווה חדשה' באדיבות דיסני3 צפיות0 תגובות