• פורטל תרבות שורשים ועסקים לבני ובנות 50 פלוס

להקת מחול ורטיגו מציגה"מקום Makom"בכורה עולמית ליצירה של נעה ורטהיים

בחיפוש מתמיד לשוב אל המקום שמקרב אותנו אל עצמנו


9.11.22-16.3.23 ברחבי הארץ


להקת מחול ורטיגו תעלה את "מקום Makom" עבודתה החדשה של נעה ורטהיים הכוריאוגרפית והמנהלת האמנותית של הלהקה בשיתוף עם רינה ורטהיים קורן .

היצירה תועלה בתאריכים 9.11.22-16.3.23 ברחבי הארץ. ב"מקום Makom "עוסקת נעה ורטהיים במישור הקיומי ובשדה הרוחני ומערבת את הפנים עם החוץ. בין שני אלה היא מרגישה את ההשראה שבתנועה. שם נמצא "החיפוש שמבקש לשוב אל המקום שמקרב אותנו אל עצמינו " היא אומרת.

כשהיא מתבקשת להסביר את העבודה היא מפשטת : "העבודה עוסקת ב"צלם" וב"תבנית". הצלם הוא התוכן, הרגש, הנשמה וכל המערכת הפנימית . התבנית היא הגוף, המבנה שעוטף ומחזיק את הכל . בין שני אלה נמצא הזמן -אחד האתגרים הגדולים. כולנו יודעים שבאיזשהו שלב נעצור בין אם מוקדם ובין אם מאוחר. במקום הזה של הזמן מתעוררות שאלות הקשורות בחוויה הישרדותית "איך הוא נגמר? היכן הוא נופל? ואתן ההבנה שעכשיו אנחנו נמצאים במרחב, במקום בזמן ומסה של הגוף וזה כל מה שמתקיים. מבנה קסום שאנחנו נולדים אתו וצריכים לפענח אתו את שבילי החיים" .

המוסיקה ליצירה נכתבה על ידי רן בגנו המלווה את הלהקה שנים רבות, את התלבושות עיצב ששון קדם את התאורה דני פישוף ואת התפאורה זוהר שואף

רקדנים יוצרים :מיכה איימוס ,שון אולס, איתי פרי, עדן בן שימול, רות בן דוד, אילן גולובוביץ, שני ליכט, תיאו סאמזווט

יוצרת שותפה: רינה ורטהיים קורן מנהלת להקה: סנדרה בראון


לפרטים ורכישת כרטיסים:

https://vertigo.org.il/vertigo-company/makom/


קרדיט:

"מקום", צילום: אלעד דבי


2 צפיות0 תגובות