top of page
  • פורטל תרבות שורשים ועסקים לבני ובנות 50 פלוס

יולי בכפר האמנות האקולוגי - משכנה של להקת מחול ורטיגו בקיבוץ נתיב הל"ה

חמש יוצרות, חמש יצירות

5.7.22-26.7.22

מחול בקיץ בכפר האמנות האקולוגי !

להקת מחול ורטיגו תקיים בחודש יולי בכפר המחול האקולוגי מופעים המוקדשים ליצירותיהן של חמש הכוריאוגרפיות והרקדניות : דנה נעים חפוטה, סופיה קרנץ, אורלי פורטל וסאלי אן פרידלנדר ודפי אלטבב.

ניהול אמנותי- סיגל רוט.

היצירות יועלו באולם 'ברונקה' - אולם המופעים החדש שנבנה בכפר האמנות האקולוגי שבקיבוץ נתיב הל"ה, משכנה הכפרי של 'ורטיגו' לצד המרכז הוותיק בו פועלת הלהקה בירושלים.הקהל מוזמן להגיע לכפר, לחוות את האולם המיוחד שפעם שימש כלול תרנגולות ואשר קירותיו עשויים אדמה וליהנות מחיבור מיוחד בין מחול, נוף פסטורלי של עמק האלה, אווירה קסומה ואת היצירות .

בערב המורכב משתי עבודות העוסקות בנשים בעידן וירטואלי והשפעותיו הגופניות, תחת הכותרת "מתגשמות" תועלינה שתי עבודות:

'שטח אפור' מאת סופיה קרנץ מציג את המתח בין ביצוע פעולה לחשיפה שלה החוצה, כתוצאה של שאריות הסגרים אשר נספגו בגוף. ביצירה זו ארבע נשים מוקפות בקהל היוצר מבנה דמוי בית, פעולתן נחשפת בליל ברירה והן דורשות אהדה ואישור להצלחה באופן אובססיבי. האם המבט התמידי עליהן נותן תוקף לפעולתן? האם העשייה אינה קיימת אם איננה מוצגת?

'תראי לי רגע פלאי, גם אם זה רק בהבזק' מאת דנה נעים חפוטה חוקרת את חוסר הרציפות של חווית הקיום, חוסר רציפות אשר בא לידי ביטוי בהבזקים גופניים וטכנולוגיים ובקטיעתם: חווית הקיום כהפרעה בלתי נגמרת. על הבמה שתי רקדניות ושלושה מסכים המציגים קרעים והבזקים של מידע המתכתב עם תודעת וגוף הרקדניות. הן מנסות לשהות בתוך ההבזק הגופני, השפתי או הטכנולוגי, אך היעלמותו הזריזה מחבלת במאמציהן. היא יוצרת שפה בימתית וגופנית של היעלמות אשר חוגגת את הכישלון, את חוסר השהות וחוסר האחיזה ברגע. (5.7.22 שעה 20:00 ורטיגו-כפר אמנות אקולוגי, נתיב הל"ה)-

לרכישת כרטיסים: https://vertigo.org.il/village/becoming מחיר כרטיס: 60 ₪

המופע ארץ רחוקה מאת אורלי פורטל ובביצוע להקתה הוא מסע סיפור במוסיקה ומחול מאת אורלי פורטל. נשים מחוללות את נפשן לחופשי במרווח שבין ידיים כבולות. כמו אז ועכשיו כאן. מחול חיים סוחף בתשוקה אדירה, בשמחה, באחדות, בהשלמה. נשים מחוללות פלאים. ( 14.07.2022 שעה 19:30 ורטיגו כפר אמנות אקולוגי , נתיב הל"ה).(במסגרת פסטיבל נאמן למקום של מועצה אזורית מטה יהודה.

לרכישת כרטיסים: https://vertigo.org.il/village/portal/ מחיר כרטיס: 30 ₪

רטרו: דב הוז 19 CO VOID הוא ערב המוקדש לשתי יצירות של סאלי אן פרידלנדר. האחת עיבוד לדואט האייקוני דב הוז 19, שנוצר ב-1990, בימי מלחמת המפרץ בתל אביב; והשנייה CO VOID , דואט שנוצר במהלך התפרצות מגפת הקורונה העולמית. שתי יצירות שנוצרו בתקופה של טראומה לאומית, ימי סגר ומשבר, מלחמה. שתי עבודות לשתי נשים, שתי נקודות זמן העומדות זו מול זו ואל מול ראי הזמן, כששלושים שנה מפרידות ביניהן. (19.07.2022 | שעה 20:00 ורטיגו כפר אמנות אקולוגי, נתיב הל"ה).

לרכישת כרטיסים: מחיר כרטיס: 60 ₪ https://vertigo.org.il/village/sally

בסופו של דבר, זה אני, הוא מופע טרום בכורה מאת דפי אלטבב. מעל 10 שנים חוקרת אלטבב את מערכת היחסים הזוגית ביצירותיה, כמו מנסה להבין איך היא מתקיימת, איך משפיעות עליה השנים ומה המפתח להצלחתה. בהמשך ליצירתה האחרונה "תכף נעשה המון אהבה" בה מדברים הרקדנים במהלך רוב היצירה, על החיים האישיים שלהם ועל היצירה בו זמנית, כך גם ביצירתה החדשה "בסופו של דבר, זה אני" היצירה והחיים האישיים מתערבבים לאחד. כנראה לא בכדי, שכן הם הנביעה האחד של השניה.

אלטבב יוצרת אוטוביוגרפיה ביצירתה החדשה, בה היא מדברת על הפרט בתוך הזוגיות וכיצד אלו מזינים זה את זה, מתנגשים זה בזה ומחפשים מענה זה לזה.

רקדנים: ניצן משה ויענקל'ה פילצר ( יום שלישי, 26/7 בשעה 20:00 אולם ברונקה – ורטיגו כפר אמנות אקולוגי)

לרכישת כרטיסים: https://vertigo.org.il/village/dafialtabeb/ מחיר : כרטיס 60 ₪.

קרדיט:

התמונה העליונה מימין: דפי אלטבב, צילום: משה ניני

התמונה העליונה באמצע: דנה חפוטה, צילום: דנה קיפרי

התמונה העליונה משמאל: מתגשמות, צילום: אפרת מזור

התמונה התחתונה מימין: להקת אורלי פורטל, צילום: אלכס אפט

התמונה התחתונה משמאל: להקת סאלי אן פרידלנדר, צילום: אלי כץComments


bottom of page