top of page
  • פורטל תרבות שורשים ועסקים לבני ובנות 50 פלוס

היכל אמנויות הבמה הרצליה מציג :Munich Junior Ballet

להקת הבלט הצעירה של מינכן בישראל!

עם "העונות"

16 רקדנים וירטואוזים בארבע יצירות בלט עכשווי של

קיליאן, גוטייר, יורג מאנס ומריה בריוס

וגם: הקשר הישראלי במופע זה....

15-9 במרץ 2022


בעקבות הופעתה המרשימה ב 2015 במופע ״Forever Young״, חוזרת להקת הבלט הצעירה של מינכן (Munich Junior Ballet) לישראל כאורחת סדרת המחול של היכל אמנויות הבמה הרצליה.

במופע תחת הכותרת "העונות" יבצעו 16 רקדניה הווירטואוזיים של הלהקה רפרטואר מחול עכשווי ומגוון מאת ייז’י קיליאן, יורג מאנס, מריה בריוס ואריק גוטייר.

הלהקה תופיע בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה בתאריכים 9-12 במרץ 2022 . כמו כן יתקיימו מופעים בתיאטרון ירושלים (13.3.22) ובאודיטוריום חיפה (15.3.22).

הלהקה הצעירה של בלט מינכן שזהו לה ביקורה השני בישראל, מתרכזת בפיתוח רפרטואר מגוון, הכולל יצירות מופת מכל הזמנים – ממחול עכשווי מאת קיליאן, פורסייט ודואטו, מחול מודרני מאת חוזה לימון ועד יצירות של בלט קלסי וניאו קלסי מאת פטיפה בלנשין, קרנקו ונוימאייר.

רקדניה הם רקדני בלט וירטואוזים שנבחרו בקפידה מבין מאות מועמדים ברחבי העולם. הלהקה זוכה להצלחה בגרמניה ובסיוריה באירופה והביקורות המקצועיות משבחות.

המנהל האמנותי של הלהקה הוא איבן לישקה , מי שהיה רקדן ראשי בלהקת ג’ון נוימאייר בהמבורג במשך

כ- 15 שנה, ולאחר פרישתו ניהל את להקת המחול של בית האופרה במינכן במשך 20 שנה. בשנת 2010 ייסד את הלהקה הצעירה של מינכן אותה הוא מנהל עד היום.

המופעים מתקיימים בחסות משרד התרבות וקרן האמנויות והמדעים של מדינת בוואריה


היצירות שיבוצעו בערב זה:


"הנשף" UN BALLO יצירה לירית במיטב האסתטיקה הבימתית של ירז’י קיליאן האגדי, למוזיקה מאת מוריס ראוול שנוצרה במקור עבור רקדני NDT II. הנושא הוא ארעיות וחלוף החיים, יחסים בין בני זוג צעירים המושפעים ישירות ע״י המוזיקה של ראוול ״הקבר של קופרין״, ״ריקוד הפוואן לילדה מתה״ והציורים של דייגו וולאסקאז על ילדת משפחת המלוכה הספרדית שנפטרה.

ירז'י קיליאן הוא המאסטרו הגדול של המחול העכשווי שיצירתו השפיעה על יוצרים רבים וחשובים של זמננו. רבים מתארים אותו ככוריאוגרף פילוסוף . למעלה ממאה יצירות יצר קיליאן, מרביתן לNDT, והן מהוות אבני יסוד ברפרטואר של כל להקות המחול הנודעות ברחבי העולם. יצירותיו מאופיינות כ"מלאות תשוקה, פיוטיות ולפרקים אלימות וגועשות" ("ניו יורק טיימס").


"בלט 102" מאת הכוריאוגרף הקנדי אריק גוטייר - סאטירה קלילה על 102 התנוחות הקלאסיות של פה דה דה. למרות שהן מומצאות באופן חופשי, קווי הדמיון לתנועות מיצירות בלט אמיתיות של כוריאוגרפים מפורסמים כגון מריוס פטיפה ואסלב ניז'ינסקי ועד ג'ון קרנקו ומץ אק - אינם מקריים או בלתי מכוונים. החיבורים והמעברים ביניהן, שוזרים תנועות איקוניות מיצירות של ענקי המחול ויוצרים פרודיה שנונה ומתוחכמת.

אריק גוטייר החל דרכו כרקדן בבלט הלאומי של קנדה תחת ניהולו של ריד אנדרסון. בהמשך עבר לרקוד בבלט של שטוטגרט . בשנת 2007 הקים את להקת המחול גוטייה ויצר מאז למעלה מ-37 יצירות מחול. בשנת 2011 זכה בפרס Deutscher Tanzpreis . הגרמני. לצד קריירת המחול הוא עוסק במוסיקה ושר כסולן בלהקת רוק פעילה "אריק גוטייהבאנד" ."אהבת נצח" Immortal Beloved - יצירתו של הכוריאוגרף יורג מאנס מנהל להקת המחול של האופרה בהנובר 2006-2019 וכיום מנהל להקת המחול של מגדבורג . המחול נוצר ב -2020 לכבוד חגיגות 250 שנה להולדתו של בטהובן ובהשראת המכתב שנמצא לאחר פטירתו המעיד על אהבתו בסתר לאשה נשואה (אנטוניה ברנטנו), אהבה רומנטית וטוטלית שלא תוכל להתגשם בשל נסיבות החיים והחברה בתחילת המאה ה 19. המוזיקה על פיה נוצרה הכוריאוגרפיה היא קונצ'רטו 4 לפסנתר מאת בטהובן .

"Eye blink" (רפרוף עין , קריצה) – מאת הכוריאוגרפית הישראלית ילידת ונצואלה מריה בריוס. היצירה נוצרה עבור בלט מינכן לכבוד חגיגות 100 שנה להולדתו של מלך הטנגו הארגנטינאי אסטור פיאצולה ומבוססת על מוזיקת "ארבע העונות" של פיאצולה ואנטוניו ויוולדי

כמו אצל פיאצולה-ביצירה זו התשוקות, הרגשות ומצבי הרוח פורצים בעוצמה כמתריסים כנגד הפורמליות, דפוסי ההתנהגות והקלישאות שהחברה מנסה לכפות על חבריה . המנגינה המוכרת מאת וויולדי המקצבים והדופק הלטיניים מאת פיאצולה יוצרים מתח וציפייה לשינוי מצבי הרוח.

יכול להיות חורף מושלג בוונציה, בעוד הקיץ לוהט בבואנוס איירס... כשבחוץ עשוי לקפוא, רגשותינו עשויים להיות מחממים ומלאי תשוקה.


מריה בריוס, החלה דרכה כסולנית בבלט הלאומי הקנדי ורקדה בבלטים הקלסיים הגדולים שהועלו בטורונטו ע״י נורייב ,אריק ברון, סליה פרנקה, ג’ון נוימאייר ורולאנד פטיט. במקביל השתתפה במופעי "נורייב וחברים" ברחבי צפון אמריקה. כמו כן היתה רקדנית ראשית בבלטים של לוצרן , ברן וציריך, בלט הארנה של וורונה ובלט ונציה . ב-1993 הוזמנה יחד עם בן זוגה הישראלי לנהל את להקת הבלט של קראקס Caracas Contemporary Ballet, ובה יצרה במשך 17 שנים למעלה מ-25 יצירות . מריה עלתה לישראל לאחר השינוי ביחסו של הוגו צ'אבס לישראל ובעקבות רדיפה פוליטית כלפי הלהקה.

ב-5 השנים האחרונות יצרה לבלט היספניקו בניו יורק, לתיאטרון המחול של צ’ונגצ’ין בסין, ללהקת המחול של מינכן ולתיאטרון האקרובטים של שנדונג.


***מחיר כרטיס : 269-299 ₪


תאריכים :

9.3.22 ,יום רביעי, שעה 20:30

10.3.22 , יום חמישי , שעה 20:30

11.3.22 , יום שישי , שעה 13:00

12.3.22 , מוצ"ש , שעה 21:00

היכל אמנויות הבמה הרצליה , ז'בוטינסקי 15 הרצליה .

לכרטיסים: 09-9729999 www.hoh-herzliya.co.il


13.3.22 , יום ראשון , שעה 20:30 - תיאטרון ירושלים

כרטיסים: 6226* www.bimot.co.il

02-5605755 , www.jerusalem-theatre.co.il


15.3.22 , יום שלישי , שעה 20:30 - אודיטוריום חיפה .

ברק כרטיסים: www.ethos.co.il


קרדיט:

התמונה הימנית: בלט מינכן, אהבת נצח, צילום: PHOTO HOSL

התמונה האמצעית: בלט מינכן, אהבת נצח, צילום: PHOTO HOSL

התמונה השמאלית: בלט מינכן, EYEBLINK, PHOTO ZENNA
29 צפיות0 תגובות
bottom of page