top of page
  • פורטל תרבות שורשים ועסקים לבני ובנות 50 פלוס

"האיטלקיה באלג'יר"- האופרה השנונה של רוסיני בבית האופרה

"האיטלקיה באלג'יר" - האופרה השנונה של רוסיני בהפקה חדשה - סיפור הרפתקאות פנטסטי על חוף הים התיכון בבימויו של עידו ריקלין ובניצוחו של יובל צורן


7-16 ביולי 2021 בבית האופרה ע"ש שלמה להט (צ'יץ') בתל אביב


האופרה הישראלית שבה למסורת האופרות האיטלקיות עם "האיטלקיה באלג'יר"- הקומדיה השנונה והמשעשעת של רוסיני בהפקה חדשה בבימויו של עידו ריקלין ובניצוחו של יובל צורן.


האופרה תועלה בתאריכים 7-16 ביולי 2021 בבית האופרה ע"ש שלמה להט (צ'יץ') בתל אביב בהשתתפות תזמורת האופרה - התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון , והסולנים: רחל פרנקל (איזבלה), אלאסדיר קנט (לינדורו), עודד רייך (טדאו), יאיר פולישוק (מוסטפה), יעל לוויטה ( אלווירה), שי בלוך (זולמה) ויורי קיסין (עלי).


צוות מעצבים בעלי שם חברו יחדיו כדי לברוא על במת האופרה חוף ים תיכוני והארמון המזרחי שצומח ממנו, כמו נווה-מדבר: מעצבת התפאורה: נטע הקר, מעצב התלבושות: אורן דר, מעצב התאורה: אבי יונה בואנו (במבי), מעצב התנועה: יורם כרמי ומעצב הוידיאו אדם לבינסון.


"האיטלקיה באלג'יר" היא אופרה בופה בשתי מערכות. קומדיה קלילה המתרחשת באלג'יר של לפני מאתיים שנה. השליט המקומי, מוסטפה, התעייף מאשתו הצייתנית והאוהבת. הוא חולם להכניע למרותו אשה איטלקיה חמת-מזג, שתהיה תוספת אקזוטית להרמון הנשים שלו. שודדי הים לוכדים עבורו את איזבלה, הרפתקנית איטלקיה צעירה ומובילים אותה להרמון. אך איזבלה היא אישה עצמאית ונחושה, בעלת דעות משלה לגבי משמעות האהבה, ואין לה שום כוונה להיכנע לשום גבר שהוא. בארמונו של מוסטפה, איזבלה מתאחדת מחדש עם אהובה האבוד לינדורו, שהתגלגל גם הוא לאלג׳יר. השניים מצליחים להערים על השובים שלהם בסדרת תעלולים משעשעים. לבסוף מודה מוסטפה עצמו כי נשים אירופאיות הן ממולחות למדי לטעמו. הוא משחרר את השבויים האיטלקים וחוזר בצייתנות לחיקה האוהב של אשתו.


את האופרה כתב רוסיני בשנת 1813 ולפי עדותו הוקצבו לו רק 18 יום לכתוב אותה. ״אני מדמיין את רוסיני הצעיר, מלחין בתחילת דרכו, מסתגר בחדר ושוקע בעולם הפנטסטי שיצר" אומר עידו ריקלין. "אנחנו מתחילים באיטליה של מסורת הדל-ארטה, ועוברים אל אלג׳יר, שרוסיני מדמיין אותה כארץ מאגדות אלף-לילה-ולילה מלאת קסם וצבע. כמו במשחק ילדים, גיבורי האופרה לובשים תחפושות, גם כדי להגן על עצמם, וגם כדי למצוא את עצמם בתוך המסיכה. איזבלה היא בעיניי מין אינדיאנה ג׳ונס נשית. הרפתקנית שיוצאת למסע מסוכן, וחוזרת ממנו כמנצחת - בזכות התושייה, התעוזה והדמיון״.


את התפקיד הראשי של איזבלה שרה ומגלמת הזמרת הישראלית הבינלאומית רחל פרנקל שהפכה לכוכבת אופרה בינלאומית מבוקשת בעולם. רחל החלה את דרכה במיתר אופרה סטודיו של האופרה הישראלית ומיד אחר כך החלה בקריירה בינלאומית שבמסגרתה היא שרה תפקידים ראשיים בבתי האופרה של וינה, מינכן, דרזדן, המבורג, פסטיבל ברגנץ, פסטיבל זלצבורג, בתי אופרה רבים באיטליה ועוד.


האיטלקיה באלג'יר מאת ג'ואקינו רוסיני מנצח: יובל צורן במאי: עידו ריקלין מעצבת תפאורה: נטע הקר מעצב תלבושות: אורן דר מעצב תאורה: אבי יונה בואנו (במבי) מעצב תנועה: יורם כרמי מעצב וידאו: אדם לבינסון

סולנים: איזבלה: רחל פרנקל לינדורו: אלאסדיר קנט טדאו: עודד רייך מוסטפה: יאיר פולישוק אלווירה: יעל לויטה זולמה: שי בלוך עלי: יורי קיסין משרתים ושודדי ים: סטס דוידוב, ליים חן, לירן קופל, מוטי סטפק, דורון פלורנטין

תזמורת האופרה – התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון

השירה באיטלקית כתוביות תרגום בעברית ובאנגלית

אורך המופע: כשעה ו-45 דקות ללא הפסקה

תאריכי מופעים:

יום רביעי |07/07/2021|שעה 20:00|בכורה

יום שישי|09/07/2021|שעה 13:00

יום שבת|10/07/2021|שעה 21:00

יום שני|12/07/2021|שעה 20:00

יום רביעי|14/07/2021|שעה 20:00

יום שישי|16/07/2021|שעה 13:00


מחירי כרטיסים: 135-445 ₪ כרטיסים בקופת האופרה בטלפון – 03-6927777 ובאתר האופרה www/israel-opera.co.il

קרדיט:


האיטלקיה באלג'יר, צילום: יוסי צבקר


bottom of page