• פורטל תרבות שורשים ועסקים לבני ובנות 50 פלוס

האופרה הישראלית ביחד עם תושבי כרמיאל מציגים: "חליל הקסם"

הפקה קהילתית החדשה בהשתתפות אמני האופרה הישראלית ולמעלה מ-150 תושבי כרמיאל מכל הגילאים


בכורה חגיגית ב-7.6 בשעה 20:00

היכל התרבות כרמיאל

הכניסה חופשית


לאחר שנתיים של הפסקה בשל הקורונה חוזרת האופרה הישראלית למסורת ההפקות הקהילתיות – יוזמה משותפת של האופרה הישראלית ושל האגף לתרבות בקהילה של משרד התרבות והספורט. אחרי שפרוייקט "אופרה בקהילה" התארח בישובים רבים ברחבי הארץ (וביניהם: אשקלון, רמלה, עפולה, עכו, טבריה, בית שאן, טירת הכרמל, נתיבות, נהריה, קרית גת, קרית מלאכי, אופקים, דימונה, מגדל העמק, ערד, כפר בלום, אילת ועוד), הוא מגיע בחודש יוני לעיר כרמיאל, בה תועלה בשיתוף העירייה הפקה מיוחדת של האופרה "חליל הקסם" מאת וולפגנג אמדאוס מוצרט עם מיטב הכישרונות המקומיים. ההפקה מועלית בשפה העברית (בתרגומו המופתי של אהוד מנור) עם תפאורה ותלבושות מרהיבות.


תושבי כרמיאל שישתתפו בהפקה מגיעים מכל שכבות הגיל, והם ימלאו מגוון של תפקידים רקדנים, שחקנים, זמרים ונגנים. הם ישתתפו בהפקה זאת לצד סולני האופרה הישראלית, ונגנים מקצועיים בניצוחו של יאיר פולישוק. תהליך החזרות נמשך כחצי שנה, בהתאם לתכנית ההפקה שבנתה הבמאית אביגיל סנדלר. זוהי תכנית מורכבת במיוחד שנועדה לשלב למעלה מ-150 כשרונות מקומיים בהפקה החדשה. במהלך החזרות הגיעו המשתתפים לביקור באופרה הישראלית לצורך מדידות והתאמות של התלבושות שלהם בהפקה.


העלאת ההפקה בכרמיאל מלווה בפעילות חינוכית מיוחדת בבתי הספר בעיר, שנועדה לחשוף את תלמידי כרמיאל לקסם של אמנות האופרה.

סולני האופרה הישראלית שישתתפו בהפקה : גבריאל לובנהיים (פפגנו), איתן דרורי (טמינו), טלי קצף (פמינה), שקד סטרול (פפגנה), אביגיל גורטלר הרטוב (מלכת הלילה), סיוון קרן, תמרה נבות, לימור אילן (גבירות).

"חליל הקסם" הוא סיפור אגדה ובמרכזו נסיך ונסיכה – טמינו ופמינה – ולצידם שלל דמויות צבעוניות ביניהן, דרקון מפחיד, צייד הציפורים הצבעוני פפגנו, מלכת הלילה ושלוש הגבירות שלה, כוהני דת, וכמובן חליל הקסם ופעמונים מכושפים. הסיפור מתאר את החיפוש של הנסיך אחר הנסיכה שנחטפה לארמונו של זרסטרו ולעזרתו באים שלושה ילדים, צייד הציפורים והחליל הקסום. הסוף, כמובן, טוב – הנסיך מוצא את הנסיכה, פפגנו מוצא את פפגנה שלו ...וכולם חיים באושר ובעושר.


קרדיט:

חליל הקסם, צילם: יוסי צבקר
2 צפיות0 תגובות