• לוטן דיקר

ביקורת סרט: שלושה עשר חיים, במאי: רון הווארד, 2022

סיפורם של הנערים בתאילנד שנתפסו במערה מוצפת וחייהם היו בסכנה הוא סיפור מדהים. מדינה שלמה ומומחים מחו"ל עבדו ביחד כדי להציל את שחקני הכדורגל והמאמן שלהם, תוך שילוב כוחות ומוחות, שהוא ממש חד פעמי. הם נאלצו לסכן חייהם, בייחוד הצוללנים, על מנת שהם יזכו לראות אור יום.

אמזון פריים רכשה את הזכויות לסרט "שלושה עשר חיים" והחליטה לעבד את המציאות לעיבוד הוליוודי מושקע. המיקוד הוא במאמצי ההצלה והמצילים, שנאלצו להיות מקוריים במיוחד כדי להתגבר על המון סכנות. הסרט הוא מאוד ריאליסטי, ועובד בצורה מדויקת אחר התיעודיים מהטרגדיה.

היתרון של העיבוד הוא בסאונד המדהים והצילומים של קרקעית הים. חבל שהוא לא הגיע לקולנוע, משום שמסך גדול היה עושה לו ממש חסד. יש ניסיונות די אגרסיביים לסחוט רגש, אבל ריבוי הדמויות והעובדה שהוא עובד בקצב מהיר מונעת חיבור אמיתי לדמויות על המסך.

מבחינה טכנית, השחזור מרהיב. איכות הטלוויזיה שלכם היא קריטית, משום שיש הבדל עצום בחוויה מעיבוד ברזולוציה גבוהה וזאת שלא.

לקראת סופו של הסרט "שלושה עשר חיים" הוא מתחיל להימרח על דיאלוגים מיותרים וסצנות משעממות. אורכו כ-160 דקות וניתן היה לקצר אותו לפחות בחצי שעה, מה שהיה תורם רבות לשמירת הקצב.

למרות החסרונות המובנים, עדיין הסרט "שלושה עשר חיים" הוא בהחלט עיבוד מרהיב וראוי, שלפני עידן הסטרימינג היה עושה כותרות בכל מקום והופך לרב מכר כמעט ודאי. הוא כיפי במידה, סוחט רגש בנקודות שהוא צריך וריאליסטי ואמין.

הסרט "שלושה עשר חיים" מגולל סיפור מדהים עם קאסט ראוי, בהנהגתו של קולין פירת'. ללא ספק, אם אתם מנויים של אמזון פריים, אתם חייבים להקדיש לו שעתיים של כיף וחרדה.


ראה גם:

הסרט הנס

22 צפיות0 תגובות