top of page
  • יונה

ביקורת סרט: סעודת חג מולד מושלמת, במאי: טי וו פיקוק, 2022

עודכן: 10 בדצמ׳ 2023

הסרט "סעודת חג מושלמת" הוא אחד ממבול הסרטים שנוחת עלינו לקראת חג המולד. סרט חביב, שנותן הרגשה טובה. שחקנים יפים ומאכלים שנראים טעימים ומקצועיים להפליא.


הסרט מתאר שפית בשם מולי פרוסט (מריט פטרסון), יפהפיה ומאוד מוכשרת, שהקימה עסק בשם "התפריט הקסון של מולי". המסעדה והקייטרינג חדשים ולא כל כך מצליחים ויש להם מתחרים חזקים.


מולי נחושה להצליח, ולכן כאשר ג'ין הריסון (רוזמרי דנסמור), בעלת הקרן לגיוס התרומות של קרן האריסון מזמינה אותה לנסות לבשל באירוע הגדול ביותר בניו האמפשייר, היא נענית לבקשתה. היא מזמינה אותו לאודישן כדי לבדוק את כישרונה ותוך כדי הבישול היא מחכה לבחור שיעזור לה, אותו סידרה לה חברתה והיא לא מכירה. במקרה נכנס למטבח קרסון (דניאל ליסינג), שהוא אחיינה של ג'ין הריסון ומולי מתחילה לתת לו הוראות כיצד לחתוך ירקות, כל זאת לגמרי בשל זיהוי לא נכון.


קרסון משתף פעולה, ואז מגיע השף האמיתי ומולי מגלה את הטעות שלה. אך, בזמן שהיו ביחד הם מרגישים שמוצאים חן האחד בעיני השני. קרסון ג'ייקוב הריסון הוא צלם מוכר, שבילה ברחבי העולם במקומות שונים וצילם הרבה מפורסמים. במקרה לקראת חג המולד הזה הוא מגיע לבית דודתו, שמתכננת להעביר אליו את העיסוקים בקרן הריסון לה הייתה אחראית.


בהתחלה קרסון לא התעניין בכך, אך מולי לוקחת אותו ומראה לו את עבודת הקרן וכיצד היא נדיבה ומספקת תעסוקה ועניין להרבה תושבים. היא מספרת לו שבילדותה בילתה שם המון, ויש במקום אנשים כישרוניים מאוד שמלמדים את הילדים והנוער שמגיעים למקום דברים כמו: בישול, אמנות, ציור ועוד.


הנסיעות הנעימות שלהם קרבו ביניהם. ג'יין בהתחלה בוחרת את יריביה של מולי לקייטרינג, אך קרסון משכנע אותה לבחור במולי והיא אכן עושה זאת. כמובן שיש בעיות בדר, שכן ג'יין לא מצליחה למצוא דברים למכור בחג כדי לקבל תרומות שיחזיקו את הקרן. לאחר שהיא משכנת את קרסון לעזור לה, מולי מציעה שימסגר מספר תמונות ויציע למכירה וגם עבודות אמנות של הילדים מקרן הריסון.


הרעיון מוצא חן בעיני ג'יין ובאמת זה היה גיוס התרומות הטוב ביותר אי פעם. לג'יין יש אב בית מקסים שדואג לה ולכול צרכי הבית בשם רוברט (מיכאל חנרחן). הם מוצאים חן האחד בעיני השנייה, אך לא מעיזים להביע זאת במילים. לאחר שג'יין רואה את ההתעניינות של קרסון בקרן הריסון, היא מספרת לרוברט על אהבתה אליו וגם הוא מודה על רגשותיו והם מחליטים להתחתן.


בדיוק בערב הנשף מגיעה איזבלה (לילי גאו), שהיא המספקת עבודות לקרסון עם הצעת עבודה חלומית, אך עליו לעזוב הכול ולנסוע איתה. הוא מצליח לדחות עד למחרת היום לאחר שהנשף יתקיים. הנשף מאוד מוצלח, האוכל נפלא והכול מתקתק כמו שצריך, כול התמונות שהוצגו נמכרו ויש לקרן הכנסות נאות. אך, כאשר נודע למולי שקרסון עומד לעזוב, היא נרתעת ועוזבת את המקום בלי שידע.


למחרת קרסון מתעשת רגע לפני שעוזב עם איזבלה ומחליט להישאר ולקבל את ניהול קרן קרסון. הוא נוסע לפגוש את מולי, שמופתעת לראות אותו ומספר לה את החדשות. יש האפי אנד כאשר הם מתנשקים ומחליטים להמשיך הלאה. מולי מצליחה מאוד ויש לה הרבה מאוד הזמנות.
594 צפיות0 תגובות

Komentáře


bottom of page