• לוטן דיקר

ביקורת סרט: התחרות הרשמית, במאים: גסטון דופארט, מאריאנו כהן, 2022

הסרט "התחרות הרשמית" מפגיש את שני ענקי השפה הספרדית בקולנוע: אנטוניו בנדרס ופנלופה קרוז. לצד אוסקר מרטינז, מדובר בנבחרת כוכבים אמיתית.

הסרט סובב סביב הכנות של שחקנים לסרט, הם מנסים להיכנס לדמות באופן לא שגרתי, בכל מיני שיטות עבודות ייחודיות. זאת בעצם קומדיה פנים תעשייתית, כמוה ראינו רבות. פנלופה קרוז מגלמת את לולה קואבס, הבמאית המקורית והמגניבה שמנסה להוציא מהשחקנים את המיטב. השחקן הכוכב פליקס ריברו מגולם בידי אנטוניו בנדרס.

הנרטיב הוא אגו גואה, שעולה על פני השטח ככל שהסרט מתקדם. זאת בעצם פרודיה על העובדה, שגם אנשים מאוד איכותיים כביכול, מוציאים ציפורניים ורבים על קרדיט ודברים ממש קטנוניים. הפלצנות וחוסר היכולת להתכתב עם המציאות או להתיישר איתה, יוצרים הרבה מאוד רגעי צחוק, שממש יפילו את הקהל פעמים רבות. יש הרבה מאוד בדיחות פנימיות אבל כאלו שכולם יכולים להבין ולהנות מהם.

לעיתים הסרט מתפזר להרבה מאוד כיוונים ולכן הוא ממש מבלבל. הוא אומר הרבה מאוד דברים, בחלק הוא מפספס ובחלק אחר הוא אומר דברים יותר משמעותיים. אין ספק שזו קומדיה אינטליגנטית, רהוטה מעניינת וייחודית בנוף של להיטים לבני נוער.4 צפיות0 תגובות