top of page
  • יונה

ביקורת סדרה: עין קווירית, עונה 7, נטפליקס, יוצר: דיוויד קולינס, 2023

הסדרה "עין קווירית" כבר כבשה בעבר את המסכים והם אף זכו מספר פעמים בפרס האמי. כעת יוצאת העונה השביעית והחבורה מגיעה לניו אורלינס השוקקת. גם הפעם יש אנשים חדשים שיש לעזור להם ולשנות את חייהם.


למי שלא מכיר, אלה חמשת המופלאים:

בובי ברק - מעצב את הדירות

קראמו בראון - שיחות ופסיכולוגיה

טאן פראנס - מלביש ויועץ אופנה

אנתוני פורובסקי - שף, יועץ אוכל ויינות

ג'ונתן ואן נס - תספורות וטיפוח הגוף והשיער


העונה השביעית מפגישה את חבורת המופלאים עם אנשים מעניינים, שמגיעים אליהם במצב די גרוע, עם בתים מוזנחים, אינם מטפחים את עצמם, לא אוכלים כראוי והשיער במצב נורא.


הפרק הראשון מפגיש את עין קווירית עם האחווה של למדא קאי בניו אורלינס. הם פוגשים לראשונה חבורת סטודנטים די מוזנחים, עם בית במצב של עזובה, מסריח בצורה שקשה לנשום בו, שאריות אוכל מפוזרות בכל מקום, שירותים נוראיים. אך, הם מאוד נחושים להשתנות ונעימים לשיחה. הם בהתחלה מנקים את הבית בעזרתם, מקבלים בגדים שמתאימים להם, מספרים כל אחד לפי טעמו או לפי ראות עיניו של ג'ונתן, משוחחים עם קראמו ליד המדורה ונפתחים האחד לשני ובינתיים בובי מסדר להם את הבית לתפארת. הם המומים מהתוצאות ומבטיחים שישמרו מעתה על המקום. הם עורכים מסיבה לוותיקי האחווה שהגיעו לבקר.


הפרק השני מספר על סטף, שהיא לסבית ומתביישת בכך. לכן אומרת שהיא חובבת ספורט וכל הבית שלה מלא בחומרים של הקבוצה האהודה עליה אך בצורה מבולגנת לחלוטין. היא ובת זוגה האוהבת חיות עם אביה ולאחרונה רכשו בית למענן, שהוא עדיין ריק לחלוטין. היא מתלבשת רק עם בגדי ספורט. טאן מראה לה שהיא יכולה להתלבש אחרת ולהרגיש נוח. ג'ונתן מחליט ששיער בלונדיני יתאים לה ולבסוף היא מתלהבת מזה. קראמו עורך איתה שיחות, שבסופן היא מקבלת את שונותה באהבה. אנתוני שומע שהיא איננה אוהבת ירקות ומרכיב איתה סלט שאותו היא אוהבת ובובי מסדר את הבית החדש בצורה נפלאה והיא מאוד מתלהבת מכך. סטף וחברתה עוברים לגור בביתן החדש והיא עם ביטחון עצמי וגאה בעצמה.


הפרק השלישי הוא על בחור צעיר, שבגלל תאונת דרכים טרגית הוא הפך למשותק ויושב בכיסא גלגלים ובתאונה איבד את אימו ודודתו. כינויו הוא "ספידי" משום שהיה מעולה בכדורסל והגיע להישגים. הוא הפך למסוגר מאוד וירד המון במשקל. טאן מראה לו כיצד להתלבש נכון כדי שהלבוש לא יפריע לכיסא הגלגלים. ג'ונתן מסדר לו תספורת אפרו וקראמו משוחח איתו ומנסה להוציא ממנו את העצב ומכיר לו אדם שעזרו לו בעבר שגם יושב בכיסא גלגלים אך הוציא מכך את המיטב. הם לוקחים אותו גם לשחק שוב כדורסל. אנתוני מלמד אותו לבשל אוכל שיעזור לו לעלות במשקלו ובובי מוצא לו דירה שמתאימה לצרכיו ולכיסא הגלגלים שלו. הוא מקבל שוב ביטחון ומתקשר עם משפחתו.


הפרק הרביעי הוא על מנהלת בית ספר בשם ג'ני סקל, מעולה בעבודתה ואוהבת אותה מאוד. היא מזניחה את עצמה והדבר היחיד שחשוב לה הוא בית הספר. כעת קיבלה הצעת עבודה לפיקוח והיא אכן קיבלה אותה, אך עדיין דבקה בבית הספר. החבורה מגיעה והיא מתחילה להבין שיש סדר עדיפויות בחיים. טאן מלמד אותה להתלבש אחרת, כי היא הייתה בחוסר ביטחון עצמי לאחר שהעלתה כעשרים ק"ג במשקלה. קראמו משוחח איתה ולאחר אותה השיחה היא אוספת את דבריה מבית הספר ומשנה את השלט משמה לשם המנהלת החדשה. אנתוי מלמד אותה בישולים קלים ולטעמה וג'ונתן מסדר את שערב וצובע אותו לאדמוני. בינתיים בובי מסדר את ביתה והיא נדהמת ושמחה לראות אותו.


הפרק הרביעי הוא על בחור בשם דן, שמגדל זקן ושפם ותמיד חובש כובע לראשו. הוא בעל מעדניה וכול כולו נתון לעסק שלו. יש לו חברה אוהבת, שלא מקבלת את תשומת הלב לה היא ראויה. החבורה מצליחה ליצור איתו קשר חזק יותר והוא מתחיל להיות יותר נחמד ומתקשר. טאן דואג לו ללבוש הולם וג'ונתן מגלח אותו ומסדר את השיער ומבטיח שיוריד את הכובע שלו. אנתוני דואג ללמד אותו בישולים מחומרים שלקח מהמעדניה וקראמו עורך איתו שיחות נפש בהן הוא מספר לו, שבעבר היה עורך דין, אך לא אהב זאת והוא נקלע למעדניה, מקום שמאוד אוהב. בובי דואג לעיצוב דירתו שתיראה יפהפיה והוא הופך לאדם יותר נוח ונחמד ומתקשר עם חברתו ובנותיה.


הפרק החמישי הוא על מרי, שישבה מספר שנים בכלא וכעת היא מנסה לעזור לאסירים משוחררים. יש לה עסק ליד שניה ומי שמשוחרר מהכלא יכול למצוא אצלה עבודה או אפילו מיטה חמה. לפני הכלא היא נישאה בגיל 16 והיו לה 7 ילדים, כאשר בנה הבכור נהרג בתאונת דרכים, מה שכואב לה מאוד. בשיחה עם קראמו היא מודה שמשפחתה לא נתנה לה חום ואהבה ולכן היא לא יודעת לתת אותם לילדיה ולנכדיה. היא עדיין נמצאת בעברה ורוב הדברים שלה מגיעים מהעסק שלה. טאן מלביש אותה בהידור והיא מרוצה מכך. ג'ונתן ראה שהיא מגדלת את שעה כבר עשרות שנים והוא מקצר לה אותו והופך את הצמות לשיער פזור. אנתוני מלמד אותה לבשל ובובי דואג לשירתה ומחדש אותה. מאחר שלא הייתה בקשר עם ילדיה תקופה ארוכה, הם דואגים שהילדים והנכדים יגיעו ויש מפגש מאוד מרגש ביניהם והם מבטיחים שזה יתקיים כך מעתה והלאה.


הפרק השישי הוא על בחור צעיר, חקלאי חרוץ, שעובד בקהילה ועוזר להם עם גידול פירות וירקות ואף מלמד את ילדיהם. אך, הוא לא מעריך את עצמו, שכן הוא בחציו כהה עור ובחציו לבן. הם, ובעיקר קראמו, מכירים לו את אנשי הקהילה כהי העור המשפיעים במקום, ג'ונתן מגלח אותו ומסדר את שערו ומצלם אותו בתמונות של דוגמנות. טאן דואג לו לבגדים יפים ובובי - לסידור הבית, שהיה קודם מלא חול, מלוכלך, עם חתולים וכלבים ולטאת מחמד. הוא נרשם לתואר שני ללימודים ובסוף אף מתקבל, שכן ברצונו להיות יום אחד מנהל העמותה בה הוא עובד. הוא מתאחד עם חברתו והופך לאדם מאושר ומרוצה מעצמו.


הסדרה "עין קווירית" היא סדרה מקסימה והחברה מעוררי השראה. באמת מגיעים להם פרסי האמי שקיבלו. אפשר ללמוד הרבה מהעזרה שהם נותנים לאנשים.
פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page