top of page
  • יונה

ביקורת סדרה: עין קווירית, עונה שישית, 2021

עודכן: 9 בינו׳ 2022


הסדרה המקסימה "עין קווירית" חוזרת לעונה שישית, והפעם בטקסס, באוסטין והאיזור. חמשת המופלאים, גייז פתוחים, שמחים, מלאי שמחת חיים, עם המון ניסיון כול אחד בתחומו, חברו ביחד לעשות טוב לאנשים שנבחרו על ידם לפי המלצות ולשנות אותם לפי ראות עיניהם ולפי צרכיהם. אנו מכירים אותם כבר מהעבר: אנטוני פורובסקי, שהוא המומחה לאוכל; טאן פראנס, כמובן המומחה לאופנה; קראמו בראון, קואוצ'ר מנוסה, המומחה לתרבות; בובי ברק, המומחה לעיצוב בית; וג'ונתן ון נס, המומחה לטיפוח. הסדרה זכתה במספר פרסי אמי. סדרה אופטימית ונעימה לצפייה. יש בה הרבה כבוד לאנשים והתוצאות מדברות בעד עצמן.

בעונה השישית יש 10 פרקים, כול אחד 50 דקות. הפרק הראשון: עימות בברוקן ספוק, מזמין אותם לשפר מדריכה של ריקודי הונקי טונק. היא אישה מבוגרת, בת 59, נאה מאוד ורזה. היא לא מוכנה להכיר בגילה ולובשת מכנסיים קצרים כמו נערות. הנכד שלה מבקש לגור איתה וביתה הזמינה אותם כדי לנסות ולהסביר לה שהשנים עברו, לשמוח בגילה ולהתנהג בהתאם.

הסיפור השני נוגע מאוד לליבם - אנג'ל פורשת כנפיים, מתאר בחורה טראנסית צעירה, בת 22,, שנולדה כגבר ובוחרת להיות אישה. יש לה חברה שהזמינה אותם. היא מאוד מוצלחת כמרימת משקלות, אבל עדיין לא מרגישה בנוח לפגוש אנשים בזהותה החדשה. הם עוזרים לה בכך וגם בשיפור יחסיה עם הוריה ובעיקר עם אביה, שהיה לו קשה לקבל את השינוי. גם ביתה מקבל שיפוץ.

הסיפור השלישי מתרחש בחווה. חוואי שביתו מוזנח וגם הוא, לא מתרחץ וגר בקראוון מלוכלך ומסריח, מקבל טיפול טיפוח אישי, בגדים חדשים ותספורת וגם בית טרומי, אותו משפצים ובפעם הראשונה הוא מסודר. אז הוא חוזר לחברתו מהעבר והם בונים ביחד את עתידם.

הסיפור הרביעי נקרא - לילה בלתי נשכח, והוא קצת שונה מהסיפורים האחרים. כאן החמישיה עוזרת לתלמידי בית ספר תיכון, שעברו את שנת הקורונה הקשה, לתכנן נשף ריקודים לסוף השנה. הם מוצאים להם מקום תחת כיפת השמיים, לכול תשעת הפעילים בבית הספר הם מתאימים בגדים ותסרוקות ומלמדים לבשל חטיפים קלים. בסוף - משפצים חלק מבית הספר והם שמים דברים במכונת הזמן לדורות הבאים.

הסיפור החמישי מביא את סיפורו של - שוגר זאדי, שיש ברשותו מסעדה בה עבד עם אשתו. היא נפטרה לפני מספר שנים ומאז לא מוכן לשנות שום דבר. בתו מבקשת עזרה והחברה מגיעים ומפעילים את קסמיהם.

הסיפור הבא - ברית קהילתית - מתאר רופאה שדואגת לקהילה יותר מאשר לעצמה. כעת מזמינים את החמישיה לעזור לה לשיפור עצמי.

הסיפור השביעי - שלגייה ממרכז טקסס, גם זקוקה לתמיכה ולעזרה לעצמה, משום שהיא דואגת בעיקר לאחרים, לאחר שייסדה ארגון להצלת חיות עם צרכים מיוחדים. היא מקבלת עזרה מהמופלאים.

הסיפור השמיני שוב על פעיל חברתי - מקלט מבטחים, מתעסק עם אנשים חסרי בית ודואג להם מאוד, אך לא לעצמו. הוא מקבל אוברול שלם מהחבורה האיכפתית והמקסימה.

בסיפור התשיעי - לא שוקטת על השמרים, החמישיה עוזרת לאישה מקסימה, שהעסק שלה קרס והיא לא מסתדרת. הם תופסים את המושכות ומעלים אותה שוב על הסוס.

בסיפור העשירי והאחרון - הפריצה של רג'י - התמיכה והעזרה ניתנים לראפר שהקורונה השפיעה עליו לרעה והוא איננו יכול ליצור מוסיקה יותר. כמובן שהחמישיה מחזירה אותו לעניינים.


סדרה מופלאה, כמו חמשת המופלאים. הם יודעים להתגמש ולהתאים את עצמם לאנשים שזקוקים לעזרתם. העזרה מגוונת כמו האנשים, אין אצלם הבדלים של גזע, דת, מין, מוצא, סטרייטים וקווירים כאחד.


ראה עוד:Comments


bottom of page