• לוטן דיקר

ביקורת סדרה: נשות הלעולם לא, במאי: ג'וש ווידון, 2021

בסדרה "נשות הלעולם לא" מביאה לנו חבורת נשים בלונדון הויקטוריאנית שמקבלות כוחות על. כל כוח שונה מהשני, מה שנותן להן גיוון ועוצמה. כמובן שישנם אויבים מסתוריים שאורבים להן. כוחות העל שהן מקבלות: אחת רואה את העתיד, השנייה יורה כדורי אש והשלישית משום מה הופכת חומר לזכוכית.

הן נדחות על ידי החברה מסביב, וברוח הימים הללו יוצרות אחווה נשית. הן הופכות לחבורת אקס מן, רק לא של מרוול, מעין משפחה אלטרנטיבית שמתמודדת מול חברה עוינת שרואות בה האנומליה של הטבע שצריך להשמיד. כמובן שזה מבטא מלחמת מעמדות, או כוח נשי. הגברים הלבנים מול הנשים העניות, כוח ושררה מול צעירות שרוצות לשנות.

הסדרה עמוסה לעייפה בדמויות מיתולוגיות, סיפורים צדדיים והיא מסובכת להפליא. לוקח הרבה זמן להרכיב את הפאזל ולהתחבר לחגיגה שיש על המסך. מצד שני, כאשר מתחילים להתחבר לעולם, רואים שיש היגיון רב מאחורי הסבך הבלתי נגמר. יש דמויות נוגעות ללב, דיאלוגים שנונים ועקיצות חביבות. כמו בהרבה סדרות אחרות, אם נתבונן שוב מהתחלה, נראה שרמזים הושתלו עבורנו, מבלי שנשים לב. סדרה טובה דואגת שרק בסופה נוכל להבין כיצד הם סידרו את כלי המשחק על השולחן.

הסדרה עצמה קיבלה תקציב גדול במיוחד, ולכן נראית נפלא. הצילום מרהיב, האפקטים מעולים, הקרבות משובחים בסך הכל נעשתה עבודת בימוי מקצועית במיוחד. היא סדרה מענגת, כיפית לצפייה ומעבירה את הזמן בקלילות. יש לה חסרונות, אבל אפשר לסלוח לה, היא גדולה מסך חלקיה המרובים.9 צפיות0 תגובות