• לוטן דיקר

ביקורת סדרה: מנגן ושר, בימוי: יבגני רומן, 2021

סוף סוף העיר ראש העין על המפה בסדרה מוזיקלית שכולה מתרחשת בעיר, שעד לפני זמן קצר הייתה נחשבת לפרברית ונידחת.

הסדרה "מנגן ושר" עוקבת אחרי משפחת חדד, שבמרכזה עומד גילי (בר צברי), כוכב חאפלות בהווה ומתקשה להתבלט ולהצליח. משפחתו תוקעת אותו בהתקדמות המקצועית שלו, החל מאחותו התלותית ועד לאביו ששקוע בחובות כבדים.

מבחינה מוזיקלית "מנגן ושר", שקרויה על שמו של להיט של אבנר גדסי פשוט נפלאה. יש הופעות אורח של שלל כוכבי זמר מזרחיים בתפקיד עצמם והכוכב עצמו, בר צברי, שהתפרסם בריאליטי, שר מעולה. הצילומים מתרחשים בשיכונים של ראש העין הישנה, היכן שהמשפחות התימניות היו נפגשות באופן אותנטי, בדירות של חדר אחד.

העלילה עוקבת אחר ניסיונותיו של גילי להגיע לצמרת על רקע חובות כבדים של האב לשוק האפור. טרגדיה מעבירה את הירושה הבעייתית אליו והוא נאלץ להתמודד עם שורה של מאפיונרים, מועדונים מפוקפקים ועולם גברי ואגרסיבי.

הקשר בין יחי (ששון גבאי), העבריין גובה החובות והזמר הצעיר גילי, מתפתחת לקשר חניכה מעניין שעומד בליבו של הסרט. יש הרבה סצנות מרגשות וקסומות בין שני השחקנים, הרבה כריזמה ודיאלוגים אותנטיים שיש מעטים כאלו בטלוויזיה הישראלית. בסך הכול הסדרה "מנגן ושר" מתגלה כפנינה בלוח השידורים, חבל שלא מקבלת יותר חשיפה ותשומת לב.4 צפיות0 תגובות