• לוטן דיקר

ביקורת סדרה: להמציא את אנה, 2022

נוכל הטינדר נתן את אותותיו בנטפליקס, וכך הוחלט ליצור סדרה נשית, שתאזן קצת בין המינים.

הסדרה "להמציא את אנה" מתבססת על כתבת מגזין בשם ויויאן קנט (אנה קלמסקי), שהחליטה לבדוק סיפור חם ומנצח אודות אישה בת 25 בשם אנה דלבי (ג'וליה גארנר), שעומד נגדה כתב אישום על הונאה, זיוף ומה לא. היא התחזתה ליורשת עצר גרמניה עם חשבון קרן נאמנות עצום והצליחה להשתחל לחברה הגבוהה בניו יורק תוך כדי שהיא מפזרת צ'קים ללא כיסוי לכל עבר.

היא מצליחה להתל בסובבים אותה בזכות תרבות השופוני, העמדת הפנים והגלאמר של השנים האחרונות. אנשים נסחפים ומאמינים לה, בזכות התדמית שהיא יצרה ללא שום רצון לבדוק מה מסתתר מאחורי התמונות באינסטגרם.

הסדרה עצמה כוללת תשעה פרקים ארוכים, שמתחילים נהדר, אבל ככל שעובר הזמן הם הופכים לריקנים ומשעממים. הרבה צילומי רקע ללא מטרה ודיאלוגים ריקניים מונעים ממנה להפוך למעניינת באמת.

הבעיה היא, שברגע שמבינים את הפואנטה של הסדרה, היא מתחילה לחזור על עצמה. יש כאן בחורה צעירה שהצליחה לסחוף אנשים עמוק אל חייה העשירים והראוותניים וברגע שהם נסחפים פנימה, הם נאלצים לשלם על התענוג. אוסף דמויות המשנה הוא עצום, אבל לכולם בסופו של דבר יש אותו סיפור עגום ומסקנה לא ממש מעניינת- אנה היא נוכלת.

הסדרה מציגה את אנה מצד אחד כנרקיסיסטית שתלטנית, שלא מצליחה להיאחז במציאות אבל גם כנוכלת מצטיינת. היא לא מצליחה לפענח את הגיבורה והופכת את הקורבנות לדי נאיבים. הסדרה לא מצליחה להבין מהן הסיבות שעומדות מאחורי הבחירות התמוהות של הגיבורה, מה שמשאיר אותנו לבסוף עם סדרה נפוחה מסטייל וחשיבות עצמית אבל בלי יותר מדי תוכן מעניין.33 צפיות0 תגובות