top of page
  • יונה

ביקורת סדרה: חיי עם משפחת וולטר, הפקה: מלאני האלסל, 2023

הסדרה "חיי עם משפחת וולטר" היא סדרת התבגרות חמודה מאוד. אנו רואים כיצד נערה מקסימה בשם ג'קי הווארד (ניקי רודריגז) מצליחה תוך זמן קצר לשנות את חיי המשפחה שאימצה אותה ללא הכר.


הסיפור מתחיל בטרגדיה, כאשר בתאונת דרכים איומה ג'קי מאבדת את הוריה ואת אחותה ונשארת לבדה, חוץ מהדוד ריצ'ארד. יש לה אפוטרופסית, חברה של אימה המנוחה, ד"ר קתרין וולטר (שרה רפרטי), והיא מגיעה אליה. ג'קי גרה במנהטן ועוברת לכפר בקולורדו, שינוי גדול מאוד בחייה. אך, זה לא הכול, לקתרין ולבעלה ג'ורג' (מארק בלוקס) יש 10 בנים, רובם שלהם ושניים של קרובי משפחה אותם הם מגדלים וגם בת אחת, פארקר (אליקס וסט לפלר). ג'קי תהיה הבת ה-12 שמצטרפת למשפחה הגדולה.


ג'קי בת 15, ויש גם בנים במשפחת וולטר בגיל ההתבגרות . כמובן שההורמונים עובדים, ושניים מהם מתאהבים בג'קי. הראשון הוא אלכס (אשבי ג'נטרי), רציני וחמוד, והשני - קול (נואה לאלונד), בחור נאה מאוד וכריזמטי, גרוע בלימודים אך משפיע מאוד על בנות וכולן נוהות אחריו. יש לו ידידה אחת, ארין (אלישה ניוטון), שיחסיו איתה חמים יותר, אך לסירוגין. קול מחלים מפציעה ברגלו לאחר שהיה קפטן בנבחרת


חלומה של ג'קי הוא להתקבל לפרינסטון ולכן היא משתדלת לבלוט ולקחת מטלות מעבר לתוכנית הלימודים, כמו קבוצת ריצה או במועצת התלמידים ומארגנת דברים רבים לתלמידים. היא מעוררת את קנאתה של ארין, שעד עתה הייתה התלמידה הכי נחשבת. היריבות ביניהן נמשכת, אך בסופו של דבר הן השלימו והתיידדו.


ג'קי גם עוזרת לפארקר, שחשה כמו טום בוי עם אחיה. היא ספורטאית, וכאשר האח הגדול וויל (ג'וני לינק) עומד להינשא להיילי יאנג (זואי סול), היא חשה לא בנוח עם השמלה שצריכה ללבוש וג'קי משכנעת אותה שזה יפה. וויל והיילי חוו משבר ביחסיהם, בעיקר שלא היה להם כסף לחתונה והיילי אפילו החזירה את השמלה שרכשה. וויל הפך לוורקוהוליק וזה לא מצא חן בעיני היילי. אך, האהבה חיפתה על הכול ובסוף הם החליטו להינשא בחווה של ההורים.


אלכס וקול נמצאים בסכסוך מתמשך, שכן אלכס חושב שקול גנב לו את חברתו הראשונה פייג'. אך, לאחר ריב ודין ודברים קול מסביר לו שלא היה תקופה ממושכת מאחר שהיה בבית ההחלמה מהפציעה, וכאשר חזר פייג' למעשה התחילה איתו ולא ההיפך. כך היחסים השתפרו, למרות שאלכס חושש כי קול יגנוב לו את ג'קי.


כמובן שיש גם להט"ב בסדרה, כאשר האח ניית'ן מראה התעניינות בידיד המשפחה, ואפילו כותב לו שיר. בהתחלה התגובה קרירה, אך בסוף הם מתחברים וכאשר מסתבר כי ניית'ן חלה באפילפסיה, הוא גם שומר עליו שלא יאונה לו כל רע.


ג'קי גם עוזרת לדני (קונור סטנהופ), שמתעניין במשחק ורוצה להירשם לג'וליארד. היא עוזרת לו עם הטפסים ובסופו של דבר הוא מתקבל. הוא חושש מה יעשה בניו יורק, וג'קי מסדרת לו שיגור עם הדוד ריצ'רד.


גם אצל ד"ר קתרין וולטר וג'ורג לא הכול כשורה. החווה בצרות ויש להם הרבה חובות. קתרין מקבלת פרס על הוטרינרית המצטיינת ומתקיים טקס יפה שבו משבחים אותה. יש הרבה דאגות, אך וויל מראה שלמד משהו בחייו. הןא מביע רעיון שישימו דירות נופש בחווה והוא ינהל אותן. את המימון יתן הדוד ריצ'רד של ג'קי וכך החווה תצא מהחובות ותתחיל לשגשג.


ג'קי בהתחלה נמצאת בקשר רק עם אלכס, אך גם מחבבת את קול. לא נספר את הסוף, כי הוא מאוד מפתיע, ומראה כיצד נמצא הפתרון לשלישיה הזאת.


סדרה מקסימה ומהווה אסקייפ בתקופתנו. יש עוד עלילות משנה ולכן כדאי לצפות ב-10 הפרקים של העונה הראשונה. עדיין לא ברור מה עם העונה השנייה.


Comments


bottom of page