• לוטן דיקר

ביקורת סדרה: המטרה מינכן, יוצרת: מיכל אבירם, 2022

מראות הספורטאים מובלים למותם על ידי טרוריסטים פלסטינאים, הם מהמראות הטראומתיים שידעה מדינת ישראל. חמישים שנה אחרי אותו האירוע המטלטל, באותה עיר, מינכן, עומד להתבצע פיגוע טרור כנגד קבוצת ספורט ישראלית. אנליסט של המוסד, אורן סמיון (יוסף סוויד), מגלה משחק מחשב, שרומז כי עומד להתבצע טבח נוסף. הוא מצוות עם סוכנת גרמניה, מריה קוהלר (סיינב סלאח), שלא אוהבת שטויות וגם את הישראלי החנון. ביחד הם מנסים לגלות מי עומד מאחורי המשחק המסתורי.


בסדרה יש שורה ארוכה של דמויות משנה בעלות שם גדול, כמו נועה תשבי. הן מופיעות מדי פעם ונעלמות. המרכז של הסדרה הוא דרמה, הרבה פחות מתח. היא נעה באיטיות וכבדות לעבר המטרה, שהדגש המרכזי הוא על הדינמיקה של הדמויות בינן ובין עצמן. המשחק מצוין, אבל היעדר האקשן גורם לפיהוקים קלים ולרמה שהיא לא אחידה.


עדיין, הסרט של שפילברג על המוסד "מינכן", הוא הטוב ביותר בתחומו. יש בסרט החדש גם כמה סצנות מרגשות, מעניינות והרבה מאוד זמן מת, שאפילו לא שם דגש על העיר היפהפייה.


לבסוף ניתן לסכם כי הסדרה "המטרה מינכן" היא סדרה בינונית, שעוברת בשלוק אחד. היא לא עושה הרבה רושם, אבל לא תסבלו אם תצפו בה.


ראה גם:

הסרט ד"ר קנוק

הסדרה ביג שוט

45 צפיות0 תגובות